Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları

Gezilecek görülecek yerlerden Denizli Çivril'deki Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları ile ilgili gezi rehberi bilgileri ve yol tarifi.

Çivril Otelleri

Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları › duyBunu

Tarihî ve kültürel değeri yüksek, 700’den fazla balbala sahip Özdemirci Mezarlığı’ndaki balbalların ne zaman dikildiği tam olarak bilinmemektedir.

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • Özdemirci Mezarlığı Türk Balballarını kim dikti?
  • Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları ziyaret edilir mi?
  • Özdemirci Mezarlığı Türk Balballarına nasıl gidilir?
Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları › Gezi Rehberi | Çivril | DenizliTıkla ve Görseli Büyüt: Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları

Orta Asya Türk geleneği olan mezar başına balbal dikme, Anadolu’da da yer yer görülmektedir. Kişiyi ölüm sonrasına hazırlayan ritüellerden olan balbal, ölen kişinin öldürdüğü düşmanları temsil etmektedir. 40 ile 200 cm arasında, taştan olan Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları da Anadolu’daki Türk kültürü ve tarihi açısından önemlidir.

Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları ziyaret edilir mi?

Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları ziyarete açık bir konumdadır.

Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları Görselleri

Çivril'den bulunan Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları ile ilgili görsellere de göz atın. Eklenmesini istediğiniz Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları görseli varsa bize iletin bu albüme ekleyelim.

/img/tr/min/denizli/civril/gezi-rehberi/ozdemirci-mezarligi-turk-balballari/ozdemirci-mezarligi-turk-balballari-182be0.jpg-|-Bu Görsel Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları Görselleri (1) ile ilgili -|-Görsel: Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları › Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları Görselleri (1)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları Görselleri (1)
/img/tr/min/denizli/civril/gezi-rehberi/ozdemirci-mezarligi-turk-balballari/ozdemirci-mezarligi-turk-balballari-c7e124.jpg-|-Bu Görsel Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları Görselleri (2) ile ilgili -|-Görsel: Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları › Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları Görselleri (2)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları Görselleri (2)
/img/tr/min/denizli/civril/gezi-rehberi/ozdemirci-mezarligi-turk-balballari/ozdemirci-mezarligi-turk-balballari-93db85.jpg-|-Bu Görsel Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları Görselleri (3) ile ilgili -|-Görsel: Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları › Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları Görselleri (3)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları Görselleri (3)

Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları Videosu

Çivril gezilecek görülecek yerlerinden Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları videosunu izleyin. Gezi videoları.

23-|-https://www.youtube-nocookie.com/embed/pyVOs0O9kqc

Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları tanıtım videosu

Denizli Çivril görülecek yerlerinden Özdemirci Mezarlığı Türk Balbalları videosunu izleyin. Harika gezi videoları.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...