Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü

Gezilecek görülecek yerlerden Denizli Buldan'daki Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü ile ilgili gezi rehberi bilgileri ve yol tarifi.

Buldan Otelleri

Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü › duyBunu

1. derece doğal sit alanı olan bölge; endemik bitki türlerine, göl bitkilerine, balıklara, yabani hayvanlara ve göçmen kuşlara ev sahipliği yapar.

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü nerede?
  • Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü’ne nasıl gidilir?
  • Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü’nün adı nereden gelir?
Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü › Gezi Rehberi | Buldan | DenizliTıkla ve Görseli Büyüt: Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü

1150 metre rakıma sahip olan Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü, küçükbaş hayvancılığın yapıldığı 466 hektar alan üzerine kuruludur. Suyu tatlı olan göl üzerinde nilüferlerin ve ağaçlık alanların oluşması gölün derinliğinin az olduğunu gösterir. 2 endemik çeşit, 62 çeşidi göl çevresinde, 33 adeti de göl içerisinde bulunan 95 bitki türü gölde yaşar.

Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü'nde ne var?

Ambiyansı ve yaban hayatı ile farklı bir konumdur. Burada kamp yapmak için uygun alanlar da bulunmaktadır.

Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü Görselleri

Buldan'dan bulunan Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü ile ilgili görsellere de göz atın. Eklenmesini istediğiniz Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü görseli varsa bize iletin bu albüme ekleyelim.

/img/tr/min/denizli/buldan/gezi-rehberi/suleymanli-yaylasi-ve-yayla-golu/suleymanli-yaylasi-ve-yayla-golu-9a1158.jpg-|-Bu Görsel Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü Görselleri (1) ile ilgili -|-Görsel: Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü › Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü Görselleri (1)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü Görselleri (1)
/img/tr/min/denizli/buldan/gezi-rehberi/suleymanli-yaylasi-ve-yayla-golu/suleymanli-yaylasi-ve-yayla-golu-17e621.jpg-|-Bu Görsel Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü Görselleri (2) ile ilgili -|-Görsel: Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü › Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü Görselleri (2)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü Görselleri (2)
/img/tr/min/denizli/buldan/gezi-rehberi/suleymanli-yaylasi-ve-yayla-golu/suleymanli-yaylasi-ve-yayla-golu-9f6140.jpg-|-Bu Görsel Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü Görselleri (3) ile ilgili -|-Görsel: Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü › Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü Görselleri (3)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü Görselleri (3)

Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü Videosu

Buldan gezilecek görülecek yerlerinden Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü videosunu izleyin. Gezi videoları.

23-|-https://www.youtube-nocookie.com/embed/5wROqUph0f0

Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü tanıtım videosu

Denizli Buldan görülecek yerlerinden Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü videosunu izleyin. Harika gezi videoları.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...