Abant Gölü ve Tabiat Parkı

Gezilecek görülecek yerlerden Bolu Mudurnu'daki Abant Gölü ve Tabiat Parkı ile ilgili gezi rehberi bilgileri ve yol tarifi.

Mudurnu Otelleri

Abant Gölü ve Tabiat Parkı › duyBunu

Abant Dağları üzerinde oluşmuş krater bir göl olan Abant Gölü ve çevresindeki tabiat parkı, bitki ve hayvan türleri bakımından zengin bir bölgedir.

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • Abant giriş ücreti ne kadar?
  • Abant Gölü ve Tabiat Parkı hangi şehirde bulunur?
  • Abant Gölü ücretli mi?
Abant Gölü ve Tabiat Parkı › Gezi Rehberi | Mudurnu | BoluTıkla ve Görseli Büyüt: Abant Gölü ve Tabiat Parkı

1328 metre rakıma, 127 hektarlık alana sahip Abant Gölü yeraltı suları ile beslenmektedir. 1988 yılında Tabiat Parkı ilan edilerek koruma altına alınan göl ve çevresindeki ormanlık alan barındırdığı endemik türlerle beraber büyük bir ekosisteme sahiptir. İşletme tesislerinin de bulunduğu alan ülkemizin en büyük yaşam alanlarından biridir.

Abant Gölü Tabiat Parkı hangi şehirdedir?

Abant Gölü Tabiat Parkı, Bolu'nun Mudurnu ilçesindedir. Yukarıdaki yol tarifi butonuna tıklayarak Abant Gölü Tabiat Parkı konumunu haritada açabilirsiniz.

Abant Gölü ve Tabiat Parkı Görselleri

Mudurnu'da bulunan Abant Gölü ve Tabiat Parkı ile ilgili görsellere de göz atın. Eklenmesini istediğiniz Abant Gölü ve Tabiat Parkı görseli varsa bize iletin bu albüme ekleyelim.

/img/tr/min/bolu/mudurnu/gezi-rehberi/abant-golu-ve-tabiat-parki/abant-golu-ve-tabiat-parki-cfcd20.jpg-|-Bu Görsel Abant Gölü ve Tabiat Parkı Görselleri (1) ile ilgili -|-Görsel: Abant Gölü ve Tabiat Parkı › Abant Gölü ve Tabiat Parkı Görselleri (1)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Abant Gölü ve Tabiat Parkı Görselleri (1)
/img/tr/min/bolu/mudurnu/gezi-rehberi/abant-golu-ve-tabiat-parki/abant-golu-ve-tabiat-parki-7cbbc4.jpg-|-Bu Görsel Abant Gölü ve Tabiat Parkı Görselleri (2) ile ilgili -|-Görsel: Abant Gölü ve Tabiat Parkı › Abant Gölü ve Tabiat Parkı Görselleri (2)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Abant Gölü ve Tabiat Parkı Görselleri (2)

Abant Gölü ve Tabiat Parkı Videosu

Mudurnu gezilecek görülecek yerlerinden Abant Gölü ve Tabiat Parkı videosunu izleyin. Gezi videoları.

23-|-https://www.youtube-nocookie.com/embed/qRPvOshAaeQ

Abant Gölü ve Tabiat Parkı tanıtım videosu

Bolu Mudurnu görülecek yerlerinden Abant Gölü ve Tabiat Parkı videosunu izleyin. Harika gezi videoları.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...