Sultan Süleyman Camii

Gezilecek görülecek yerlerden Batman Hasankeyf'teki Sultan Süleyman Camii ile ilgili gezi rehberi bilgileri ve yol tarifi.

Hasankeyf Otelleri

Sultan Süleyman Camii › duyBunu

Minarede bulunan kitabesine göre 1407 yılında Eyyubi Sultanı Süleyman tarafından yaptırılan caminin minaresi günümüze sağlam bir şekilde ulaşmıştır.

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • Sultan Süleyman Camii nerede?
  • Sultan Süleyman Camii’de ibadet edilir mi?
  • Sultan Süleyman kimdir?
Sultan Süleyman Camii › Gezi Rehberi | Hasankeyf | BatmanTıkla ve Görseli Büyüt: Sultan Süleyman Camii

Minberinin ve üst örtüsünün yıkıldığı, ibadet kısmının heyelan sonucu nehre kayan Sultan Süleyman Camii’den günümüze kalan avlu giriş cephesi, taç kapı, harim kısmının kuzeyiı ve minare büyük önem arz etmektedir. Minare gövdesinde bulunan geometrik bezemeler ve kûfî hat ile yazılmış Arapça yazı işlemeleri sanat açısından büyük değer taşımaktadır.

Batman Sultan Süleyman Camii nerede?

Batman Sultan Süleyman Camii, Batman'ın Hasankeyf ilçesindedir. Yukarıdaki yol tarifi butonuna tıklayarak Sultan Süleyman Camii konumunu haritada açabilirsiniz.

Sultan Süleyman Camii Görselleri

Hasankeyf'te bulunan Sultan Süleyman Camii ile ilgili görsellere de göz atın. Eklenmesini istediğiniz Sultan Süleyman Camii görseli varsa bize iletin bu albüme ekleyelim.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...