Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı

Gezilecek görülecek yerlerden Ankara Beypazarı'daki Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı ile ilgili gezi rehberi bilgileri ve yol tarifi.

Beypazarı Otelleri

Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı › duyBunu

Osmanlı döneminde İstanbul-Ankara arası seyahat eden tüccarların konakladığı bir han olan Nasuh Paşa Hanı, klasik Osmanlı mimarisiyle tasarlanmıştır.

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • Suluhan ne zaman yapıldı?
  • Suluhan nerede?
  • Nasuh Paşa Hanı’nda neler var?
Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı › Gezi Rehberi | Beypazarı | AnkaraTıkla ve Görseli Büyüt: Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı

Tarihi İpek Yolu güzargâhında bulunan Beypazarı’nın konaklama ve ticari ihtiyaçları için inşa edilen Nasuh Paşa Hanı, döneminin önemli yapıları arasındadır. Han, ortasında bulunan su nedeniyle Suluhan olarak da anılmaktadır. İki kattan oluşan Suluhan’da 26 oda ve 54 dükkân bulunmaktadır. Aslına uygun şekilde restore edilen han, ziyarete açıktır.

Suluhan nerede?

Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı, Beypazarı ilçe merkezinde bulunmaktadır. Yukarıdaki yol tarifi butonuna tıklayarak Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı konumunu haritada açabilirsiniz.

Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı Görselleri

Beypazarı'da bulunan Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı ile ilgili görsellere de göz atın. Eklenmesini istediğiniz Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı görseli varsa bize iletin bu albüme ekleyelim.

/img/tr/min/ankara/beypazari/gezi-rehberi/tarihi-suluhan-kervansarayi-nasuh-pasa-hani/tarihi-suluhan-kervansarayi-nasuh-pasa-hani-d82c8d.jpg-|-Bu Görsel Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı Görselleri (1) ile ilgili -|-Görsel: Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı › Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı Görselleri (1)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı Görselleri (1)
/img/tr/min/ankara/beypazari/gezi-rehberi/tarihi-suluhan-kervansarayi-nasuh-pasa-hani/tarihi-suluhan-kervansarayi-nasuh-pasa-hani-45c48c.jpg-|-Bu Görsel Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı Görselleri (2) ile ilgili -|-Görsel: Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı › Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı Görselleri (2)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı Görselleri (2)
/img/tr/min/ankara/beypazari/gezi-rehberi/tarihi-suluhan-kervansarayi-nasuh-pasa-hani/tarihi-suluhan-kervansarayi-nasuh-pasa-hani-093f65.jpg-|-Bu Görsel Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı Görselleri (3) ile ilgili -|-Görsel: Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı › Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı Görselleri (3)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı Görselleri (3)

Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı Videosu

Beypazarı gezilecek görülecek yerlerinden Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı videosunu izleyin. Gezi videoları.

23-|-https://www.youtube-nocookie.com/embed/QfYn52bv6so

Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı tanıtım videosu

Ankara Beypazarı görülecek yerlerinden Tarihi Suluhan Kervansarayı Nasuh Paşa Hanı videosunu izleyin. Harika gezi videoları.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...