Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi

Gezilecek görülecek yerlerden Amasya Merkez'deki Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi ile ilgili gezi rehberi bilgileri ve yol tarifi.

Amasya Otelleri

Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi › duyBunu

1308 yılında, İlhanlı sultanı Olcaytu Han tarafından yaptırılmıştır. Osmanlı döneminden kalma tıp kitapları ve cerrahi aletler sergilenmektedir.

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • Sabuncuoğlu Tıp Müzesi nerede?
  • Sabuncuoğlu Şerefeddin kim?
  • Sabuncuoğlu eserleri
Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi › Gezi Rehberi | Merkez | AmasyaTıkla ve Görseli Büyüt: Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi

Osmanlı döneminde bimarhane olarak kullanılan bina, Anadolu’nun müzikle tedavi yapan ilk hastanesidir. 2011’de müzeye dönüştürülen yapıda; Sabuncuoğlu Şerafeddin’in yazdığı ilk Türkçe cerrahi kitabı ve 10 branştan tıp aletleri bulunmaktadır. Müzede, bimarhanede uygulanan tedavi yöntemleri ve müzik terapisine dair bilgiler almak da mümkündür.

Sabuncuoğlu Tıp Müzesi nerede?

Sabuncuoğlu Tıp Müzesi, Amasya merkeze bağlı Pirinççi mahallesinde bulunmaktadır. Yukarıdaki yol tarifi butonuna tıklayarak Sabuncuoğlu Tıp Müzesi konumunu haritada açabilirsiniz.

Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi Görselleri

Amasya Merkez'de bulunan Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi ile ilgili görsellere de göz atın. Eklenmesini istediğiniz Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi görseli varsa bize iletin bu albüme ekleyelim.

/img/tr/min/amasya/merkez/gezi-rehberi/sabuncuoglu-tip-ve-cerrahi-tarihi-muzesi/sabuncuoglu-tip-ve-cerrahi-tarihi-muzesi-a87ff6.jpg-|-Bu Görsel Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi Görselleri (1) ile ilgili -|-Görsel: Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi › Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi Görselleri (1)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi Görselleri (1)
/img/tr/min/amasya/merkez/gezi-rehberi/sabuncuoglu-tip-ve-cerrahi-tarihi-muzesi/sabuncuoglu-tip-ve-cerrahi-tarihi-muzesi-093f65.jpg-|-Bu Görsel Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi Görselleri (2) ile ilgili -|-Görsel: Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi › Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi Görselleri (2)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi Görselleri (2)
/img/tr/min/amasya/merkez/gezi-rehberi/sabuncuoglu-tip-ve-cerrahi-tarihi-muzesi/sabuncuoglu-tip-ve-cerrahi-tarihi-muzesi-e4da3b.jpg-|-Bu Görsel Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi Görselleri (3) ile ilgili -|-Görsel: Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi › Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi Görselleri (3)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi Görselleri (3)

Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi Videosu

Amasya Merkez gezilecek görülecek yerlerinden Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi videosunu izleyin. Gezi videoları.

23-|-https://www.youtube-nocookie.com/embed/XjO89rD77Q4

Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi tanıtım videosu

Amasya Merkez görülecek yerlerinden Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi videosunu izleyin. Harika gezi videoları.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...