Yumurtalık Lagünü Milli Parkı

Gezilecek görülecek yerlerden Adana Yumurtalık'taki Yumurtalık Lagünü Milli Parkı ile ilgili gezi rehberi bilgileri ve yol tarifi.

Yumurtalık Otelleri

Yumurtalık Lagünü Milli Parkı › duyBunu

Endemik bitki türlerinin ve nesli tükenme tehlikesi içindeki hayvan türlerinin yuvası olan millî park alanı ülkemizde koruma altındaki alanlardandır.

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • Yumurtalık Lagünü Milli Parkı’na giriş ücreti var mı?
  • Yumurtalık Lagünü Milli Parkı ziyarete açık mı?
  • Yumurtalık Lagünü Milli Parkı’nda hangi hayvanlar var?
Yumurtalık Lagünü Milli Parkı › Gezi Rehberi | Yumurtalık | AdanaTıkla ve Görseli Büyüt: Yumurtalık Lagünü Milli Parkı

Ceyhan Nehri’nin denize döküldüğü alan ile Yumurtalık Körfezi arasında kalan Yumurtalık Lagünü Milli Parkı; tatlı ve tuzlu su bataklıkları, sazlıklar, düzlükler, kumullar, ve Halep çamının oluşturduğu ormanlık alandan oluşan sulak alan sistemidir. Birçok canlıya ev sahipliği yapan alanın korunması ve geliştirilmesi için çalışmalar yapılmaktadır.

Yumurtalık Lagünü Milli Parkı ziyarete açık mı?

Yumurtalık Lagünü Milli Parkı ziyarete açık hâldedir. Yukarıdaki yol tarifi butonuna tıklayarak Yumurtalık Lagünü Milli Parkı konumunu haritada açabilirsiniz.

Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Görselleri

Yumurtalık'ta bulunan Yumurtalık Lagünü Milli Parkı ile ilgili görsellere de göz atın. Eklenmesini istediğiniz Yumurtalık Lagünü Milli Parkı görseli varsa bize iletin bu albüme ekleyelim.

/img/tr/min/adana/yumurtalik/gezi-rehberi/yumurtalik-lagunu-milli-parki/yumurtalik-lagunu-milli-parki-ad61ab.jpg-|-Bu Görsel Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Görselleri (1) ile ilgili -|-Görsel: Yumurtalık Lagünü Milli Parkı › Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Görselleri (1)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Görselleri (1)
/img/tr/min/adana/yumurtalik/gezi-rehberi/yumurtalik-lagunu-milli-parki/yumurtalik-lagunu-milli-parki-7cbbc4.jpg-|-Bu Görsel Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Görselleri (2) ile ilgili -|-Görsel: Yumurtalık Lagünü Milli Parkı › Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Görselleri (2)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Görselleri (2)
/img/tr/min/adana/yumurtalik/gezi-rehberi/yumurtalik-lagunu-milli-parki/yumurtalik-lagunu-milli-parki-a5771b.jpg-|-Bu Görsel Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Görselleri (3) ile ilgili -|-Görsel: Yumurtalık Lagünü Milli Parkı › Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Görselleri (3)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Görselleri (3)

Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Videosu

Yumurtalık gezilecek görülecek yerlerinden Yumurtalık Lagünü Milli Parkı videosunu izleyin. Gezi videoları.

23-|-https://www.youtube-nocookie.com/embed/H0HNGhxC0RI

Yumurtalık Lagünü Milli Parkı tanıtım videosu

Adana Yumurtalık görülecek yerlerinden Yumurtalık Lagünü Milli Parkı videosunu izleyin. Harika gezi videoları.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...