Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi

Gezilecek görülecek yerlerden Adana Seyhan'daki Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi ile ilgili gezi rehberi bilgileri ve yol tarifi.

Seyhan Otelleri

Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi › duyBunu

Yapı, ülkemizin ilk açık hava müzesi özelliğini taşır. 1845 yılında Rumlar tarafından kilise olarak yapılan yapılmış, 1924’te müzeye çevrilmiştir.

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi ne zaman kuruldu?
  • Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi yol tarifi
  • Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi ziyarete açık mı?
Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi › Gezi Rehberi | Seyhan | AdanaTıkla ve Görseli Büyüt: Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi

1924 yılında Adana Eski Eserler Müzesi’nin kurulmasına karar verilir ve Cafer Ağa Medresesi’nde bulunan eserler kiliseye taşınır. 1937’de genişletilen müze daha sonraki yıllarda Etnografya Müzesi olarak işlev görmüştür. 2015 yılında tamamlanan restorasyon çalışmalarından sonra Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi olarak hizmete devam eder.

Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi ziyarete açık mı?

Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi, ziyarete ücretsiz bir şekilde açık hâldedir.

Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi Görselleri

Seyhan'da bulunan Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi ile ilgili görsellere de göz atın. Eklenmesini istediğiniz Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi görseli varsa bize iletin bu albüme ekleyelim.

/img/tr/min/adana/seyhan/gezi-rehberi/kurukopru-anit-muzesi-ve-geleneksel-adana-evi/kurukopru-anit-muzesi-ve-geleneksel-adana-evi-2a38a4.jpg-|-Bu Görsel Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi Görselleri (1) ile ilgili -|-Görsel: Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi › Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi Görselleri (1)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi Görselleri (1)
/img/tr/min/adana/seyhan/gezi-rehberi/kurukopru-anit-muzesi-ve-geleneksel-adana-evi/kurukopru-anit-muzesi-ve-geleneksel-adana-evi-98f137.jpg-|-Bu Görsel Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi Görselleri (2) ile ilgili -|-Görsel: Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi › Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi Görselleri (2)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi Görselleri (2)
/img/tr/min/adana/seyhan/gezi-rehberi/kurukopru-anit-muzesi-ve-geleneksel-adana-evi/kurukopru-anit-muzesi-ve-geleneksel-adana-evi-9778d5.jpg-|-Bu Görsel Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi Görselleri (3) ile ilgili -|-Görsel: Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi › Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi Görselleri (3)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi Görselleri (3)

Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi Videosu

Seyhan gezilecek görülecek yerlerinden Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi videosunu izleyin. Gezi videoları.

23-|-https://www.youtube-nocookie.com/embed/2DvNzmQaWrU

Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi tanıtım videosu

Adana Seyhan görülecek yerlerinden Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi videosunu izleyin. Harika gezi videoları.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...