Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası

Gezilecek görülecek yerlerden Sivas Divriği'deki Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası ile ilgili gezi rehberi bilgileri ve yol tarifi.

Divriği Otelleri

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası › duyBunu

1228-1229 yılları arasında yapılan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası, Türkiye'nin UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren ilk mimari yapısı olmuştur.

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası nerede?
  • Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası ne zaman yapıldı?
  • Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası nasıl bir yer?
Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası › Gezi Rehberi | Divriği | SivasTıkla ve Görseli Büyüt: Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası

Yapı; cami, darüşşifa ve türbeden meydana gelen bir külliyedir. Divriği Ulu Camii, Mengücek Beyliği döneminde Süleyman Şah oğlu Ahmet Şah tarafından yaptırılmıştır. Eşi Melike Turan Melek tarafından da darüşşifası yaptırılmıştır. "Divriği mucizesi", "Anadolu'nun Elhamrası" gibi ifadelerle anılan yapı koruma altındadır.

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası nerede?

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası, Divriği ilçesine bağlı Kale mahallesinde bulunmaktadır. Yukarıdaki yol tarifi butonuna tıklayarak Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası konumunu haritada açabilirsiniz.

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Görselleri

Divriği'de bulunan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası ile ilgili görsellere de göz atın. Eklenmesini istediğiniz Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası görseli varsa bize iletin bu albüme ekleyelim.

/img/tr/min/sivas/divrigi/gezi-rehberi/divrigi-ulu-camii-ve-darussifasi/divrigi-ulu-camii-ve-darussifasi-d09bf4.jpg-|-Bu Görsel Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Görselleri (1) ile ilgili -|-Görsel: Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası › Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Görselleri (1)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Görselleri (1)
/img/tr/min/sivas/divrigi/gezi-rehberi/divrigi-ulu-camii-ve-darussifasi/divrigi-ulu-camii-ve-darussifasi-68d30a.jpg-|-Bu Görsel Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Görselleri (2) ile ilgili -|-Görsel: Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası › Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Görselleri (2)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Görselleri (2)
/img/tr/min/sivas/divrigi/gezi-rehberi/divrigi-ulu-camii-ve-darussifasi/divrigi-ulu-camii-ve-darussifasi-33e75f.jpg-|-Bu Görsel Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Görselleri (3) ile ilgili -|-Görsel: Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası › Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Görselleri (3)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Görselleri (3)

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Videosu

Divriği gezilecek görülecek yerlerinden Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası videosunu izleyin. Gezi videoları.

23-|-https://www.youtube-nocookie.com/embed/2uJAp7p_2Vk

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası tanıtım videosu

Sivas Divriği görülecek yerlerinden Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası videosunu izleyin. Harika gezi videoları.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...