Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği

Gezilecek görülecek yerlerden Mersin Silifke'deki Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği ile ilgili gezi rehberi bilgileri ve yol tarifi.

Silifke Otelleri

Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği › duyBunu

Dünyanın en güzel 13. koyu seçilen Tisan Koyu aynı zamanda “Aphrodit’e Adanmış” anlamına gelen bir mozaik gibi pek çok tarihi kalıntıya sahiptir.

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • Tisan Aphrodisias nerede?
  • Tisan koyu denizi nasıl?
  • Tisan yarımadası nerededir?
Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği › Gezi Rehberi | Silifke | MersinTıkla ve Görseli Büyüt: Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği

Afrodisias Mozaiği yarımadanın doğu kıyılarında yer alan ve 6. yüzyıla ait Pantaleon Kilisesi'nin tabanında bulunuyor. İlk olarak kimler tarafından ve ne zaman yapıldığı belli olmayan bu yer M.Ö. 4. yüzyılda Mısır'daki Ptolemaios Krallığı limanlarından biri olduğu tahmin ediliyor. Zamanla istilalarla beraber liman işlevini yitirmiştir.

Tisan Aphrodisias nerede?

Tisan Aphrodisias, Silifke ilçesinin batısında kalan Yeşilovacık beldesindeki Tisan Yarımadası güneyinde kalır. Yukarıdaki yol tarifi butonuna tıklayarak Tisan Aphrodisias konumunu haritada açabilirsiniz.

Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği Görselleri

Silifke'de bulunan Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği ile ilgili görsellere de göz atın. Eklenmesini istediğiniz Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği görseli varsa bize iletin bu albüme ekleyelim.

/img/tr/min/mersin/silifke/gezi-rehberi/tisan-koyu-ve-afrodisias-mozaigi/tisan-koyu-ve-afrodisias-mozaigi-03afdb.jpg-|-Bu Görsel Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği Görselleri (1) ile ilgili -|-Görsel: Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği › Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği Görselleri (1)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği Görselleri (1)
/img/tr/min/mersin/silifke/gezi-rehberi/tisan-koyu-ve-afrodisias-mozaigi/tisan-koyu-ve-afrodisias-mozaigi-a1d0c6.jpg-|-Bu Görsel Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği Görselleri (2) ile ilgili -|-Görsel: Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği › Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği Görselleri (2)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği Görselleri (2)
/img/tr/min/mersin/silifke/gezi-rehberi/tisan-koyu-ve-afrodisias-mozaigi/tisan-koyu-ve-afrodisias-mozaigi-f033ab.jpg-|-Bu Görsel Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği Görselleri (3) ile ilgili -|-Görsel: Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği › Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği Görselleri (3)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği Görselleri (3)

Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği Videosu

Silifke gezilecek görülecek yerlerinden Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği videosunu izleyin. Gezi videoları.

23-|-https://www.youtube-nocookie.com/embed/3Sc3bcE8mAI

Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği tanıtım videosu

Mersin Silifke görülecek yerlerinden Tisan Koyu ve Afrodisias Mozaiği videosunu izleyin. Harika gezi videoları.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...