Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti

Gezilecek görülecek yerlerden Antalya Gazipaşa'daki Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti ile ilgili gezi rehberi bilgileri ve yol tarifi.

Gazipaşa Otelleri

Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti › duyBunu

Adını Kommagene Kralı IV. Antiochos’tan alan ve Dağlık Kilikya bölgesinde yer alan antik şehirden günümüze şehri ayakta tutan birçok yapı ulaşmıştır.

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti ne zaman kuruldu?
  • Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti’ne Müze Kart ile girilir mi?
  • Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti’ni kim kurdu?
Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti › Gezi Rehberi | Gazipaşa | AntalyaTıkla ve Görseli Büyüt: Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti

Gazipaşa ilçe merkezine 21 kilometre mesafede bulunan kentte kazı çalışmaları günümüzde de devam etmektedir. Denize doğru inen üç tepe üzerinde kurulu kent, Roma ve Bizans dönemlerinde de yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Antik kentten günümüze agora, kilise, sütun cadde, hamam, kapı, kale ve nekropol alanında bulunan anıt mezarlar gelmiştir.

Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti’ne Müze Kart ile girilir mi?

Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti’ne giriş ücreti yoktur.

Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti Görselleri

Gazipaşa'da bulunan Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti ile ilgili görsellere de göz atın. Eklenmesini istediğiniz Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti görseli varsa bize iletin bu albüme ekleyelim.

/img/tr/min/antalya/gazipasa/gezi-rehberi/antiocheia-ad-cragum-antik-kenti/antiocheia-ad-cragum-antik-kenti-735b90.jpg-|-Bu Görsel Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti Görselleri (1) ile ilgili -|-Görsel: Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti › Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti Görselleri (1)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti Görselleri (1)
/img/tr/min/antalya/gazipasa/gezi-rehberi/antiocheia-ad-cragum-antik-kenti/antiocheia-ad-cragum-antik-kenti-d1fe17.jpg-|-Bu Görsel Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti Görselleri (2) ile ilgili -|-Görsel: Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti › Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti Görselleri (2)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti Görselleri (2)
/img/tr/min/antalya/gazipasa/gezi-rehberi/antiocheia-ad-cragum-antik-kenti/antiocheia-ad-cragum-antik-kenti-e2c420.jpg-|-Bu Görsel Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti Görselleri (3) ile ilgili -|-Görsel: Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti › Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti Görselleri (3)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti Görselleri (3)

Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti Videosu

Gazipaşa gezilecek görülecek yerlerinden Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti videosunu izleyin. Gezi videoları.

23-|-https://www.youtube-nocookie.com/embed/wjTsNV9edBk

Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti tanıtım videosu

Antalya Gazipaşa görülecek yerlerinden Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti videosunu izleyin. Harika gezi videoları.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...