Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi

Gezilecek görülecek yerlerden Afyonkarahisar İscehisar'daki Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi ile ilgili gezi rehberi bilgileri ve yol tarifi.

İscehisar Otelleri

Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi › duyBunu

Yapım tarihi net olmayan türbe, restore edilerek 2016’da ziyarete açılmıştır. Hasan Basri’nin kuduz hastalığını tedavi eden biri olduğu bilinmektedir.

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • Seyid Hasan Basri kimdir?
  • Seyid Hasan Basri Türbesi nerede?
  • Hasan Basri kerametleri
Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi › Gezi Rehberi | İscehisar | AfyonkarahisarTıkla ve Görseli Büyüt: Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi

Seyyid Hasan Basri türbesi, kuduz hastalığına yakalananları tedavi eden bir dervişe aittir. Tekkesi olan zât, 14. yy. başlarında yaşamıştır. Hakkında pek bir bilgi olmayan S.H. Basri’nin türbesinde 9 adet sanduka bulunmaktadır. Türbede, S. H. Basri’nin eşi ve oğlu da yatmaktadır. Günümüzde, kuduz olan kişiler bu türbeyi ziyaret etmektedirler.

Seyid Hasan Basri Türbesi nerede?

Seyid Hasan Basri Türbesi, İscehisar ilçesine bağlı Seydiler beldesindeki Cumhuriyet mahallesinde bulunmaktadır. Yukarıdaki yol tarifi butonuna tıklayarak Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi konumunu haritada açabilirsiniz.

Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi Görselleri

İscehisar'da bulunan Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi ile ilgili görsellere de göz atın. Eklenmesini istediğiniz Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi görseli varsa bize iletin bu albüme ekleyelim.

/img/tr/min/afyonkarahisar/iscehisar/gezi-rehberi/seyid-hasan-basri-hazretleri-turbesi/seyid-hasan-basri-hazretleri-turbesi-28dd2c.jpg-|-Bu Görsel Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi Görselleri (1) ile ilgili -|-Görsel: Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi › Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi Görselleri (1)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi Görselleri (1)
/img/tr/min/afyonkarahisar/iscehisar/gezi-rehberi/seyid-hasan-basri-hazretleri-turbesi/seyid-hasan-basri-hazretleri-turbesi-eccbc8.jpg-|-Bu Görsel Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi Görselleri (2) ile ilgili -|-Görsel: Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi › Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi Görselleri (2)
Tıkla ve Görseli Büyüt: Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi Görselleri (2)

Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi Videosu

İscehisar gezilecek görülecek yerlerinden Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi videosunu izleyin. Gezi videoları.

23-|-https://www.youtube-nocookie.com/embed/U0p3tqMB0-Y

Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi tanıtım videosu

Afyonkarahisar İscehisar görülecek yerlerinden Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi videosunu izleyin. Harika gezi videoları.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...